İLK TÜRK UÇAĞI VECİHİ K-VI DEFTERİ

İlk Türk Uçağı VECİHİ K-VI anısına, özenle hazırlanan özel tasarım defterimiz.

Türkiye’nin Baştayyarecisi Vecihi Hürkuş için tasarladığımız özel defter serisinden ilk ürünümüz Vecihi K-VI Defteri, 175 TL bağış karşılığı sizin de olabilir.

Defteri, Vecihi Hürkuş Kalemi ile takım halinde almak isterseniz
Vecihi K-VI Defteri ve Vecihi Hürkuş Kalemini 225 TL bağış karşılığı edinebilirsiniz.

Türkiye’nin en önemli tayyarecisi Vecihi Hürkuş, ilk Türk otomobilinin üretiminden 37 yıl önce, 1924 yılında İlk Türk uçağımız Vecihi K-VI’yı yapmıştır. 

Vecihi Hürkuş, K-VI uçağıyla, İlk ve tek uçuşunu 28 Ocak 1925 tarihinde, İzmir Seydiköy’de gerçekleştirmiştir. Başarıyla gerçekleşen uçuşun ardından neler yaşandığını, tüm gerçekliği ile blogumuzda bulabilirsiniz. 

K-VI Defteri, Yeni Bir Serinin İlk Defteri

Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği olarak; müze amacımızı gerçekleştirmek için, teknoloji ve el işçiliğine dayalı “İlk Türk Uçağı VECİHİ K-VI Defteri“ni ürettik. 175 TL bağış karşılığında defteri edinmeniz mümkündür. İletişim sayfamızda yer alan IBAN numarası ile TVHMD banka hesabına ödeme yaparken lütfen “DEFTER BAĞIŞ”  veya “DEFTER KALEM BAĞIŞ” yazınız.

Saygılarımızla,

TVHMD

Bağış yaparak hem yayın ve ürünlerimize sahip olup, hem de derneğimize destek olabilirsiniz.

 
K-VI Defteri tarih ve havacılık meraklıları için özel bir hediye. Her daim yanımızda taşıyarak Vecihi Hürkuş’un hayallerini ve ideallerini hatırlayabileceğimiz, ondan esinlenebileceğimiz bir defter.

Simsiyah bir defterin içinden, güneş gibi doğan İlk Türk Uçağımız K-VI, yeni ufuklara açılan kapıları temsil edercesine ilham veriyor, bir anda göz almayı başarıp kendisine ve teknolojiyle buluşan el işçiliğine hayran bırakıyor.

Pin It on Pinterest

Share This

Bunu Paylaş

Bu sayfayı takipçilerinle paylaş!