Medyada TVHMD ve VECİHİ HÜRKUŞ

Gökyüzüne adanmış hayat: Vecihi Hürkuş

Ulusal Kanal’da 28.01.2020 tarihinde 16:00 haberlerinde Sayın Erkan Kol’un sunuculuğunda, 1924 yılında Vecihi Hürkuş’un projesini ve imalatını yapmış olduğu ilk Türk uçağı Vecihi K-VI konuşuldu. İlk Türk uçağının, ilk ve tek uçuş tarihinin 95. yıldönümünde gerçekleştirilen programa Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Gürer konuk olarak katıldı ve Vecihi Hürkuş ve K-VI uçağı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TVHMD / VECİHİ HÜRKUŞ/AIRSHOW 2016 / 2 KITA 3 KÖPRÜ

Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği olarak AIRSHOW İSTANBUL 2016‘da Vecihi Hürkuş’u anlamaya ve anlatmaya 5. Fuarda da devam ettik. TRT Radyo Kent İstanbul; İKİ KITA, ÜÇ KÖPRÜ programında Sayın Gülname Gümüş‘ün konuğu olarak Vecihi Hürkuş‘u, Airshow 2016‘yı ve kısaca çalışmalarımızı anlattık.

Devamı…

TVHMD / İlk Sivil Türk Uçağımız Vecihi XIV – Vecihi Hürkuş / Airport

İlk Sivil Türk Uçağı VECİHİ XIV 27 Eylül 1930 tarihinde ilk uçuşunu yaptı. “27 Eylül Türkiye Sivil Havacılık Günü olmalıdır” düşüncesiyle 2013 yılında yaptığımız çalışmalar HABERTÜRK televizyonunda AIRPORT programında paylaşılmıştır. HABERTÜRK TV ve AIRPORT yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

TVHMD

TVHMD / Kuruluşunun 5. Yıl Dönümü / Airport

Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği‘nin kuruluşunun 5. yıl dönümü HaberTürk Airport programında haber oldu. Airport programı ve Haber Türk TV çalışanları ve emeği geçenlere teşekkürler.

TVHMD

TVHMD / 2012 Habertürk AIRPORT Gönül HÜRKUŞ

Türk havacılık tarihinin öncüsü Vecihi Hürkuş‘u, kızı Gönül Hürkuş Şarman anlatıyor. 2012 yılında, HaberTürk, Airport programında yayınlanan ilk bölümü, Vecihi ve Gönül Hürkuş anısına sunuyoruz. Saygılarımızla,

TVHMD

TVHMD / ATV – YAŞAMDAN DAKİKALAR –

VECİHİ HÜRKUŞ

ATV‘de yayınlanan “Yaşamdan Dakikalar” programında, Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği hakkında tanıtımın yapıldığı ve Vecihi Hürkuş‘un anlatıldığı bölüm. 20 Nisan 2012

TVHMD

TVHMD / TRT HABER TADINDA/VECİHİ HÜRKUŞ

TRT‘nin sevilen programlarından İNCİ ERTUĞRUL ile HABER TADINDA, 27 Ağustos 2011 günü programında Vecihi Hürkuş’un kızı Gönül Hürkuş Şarman‘ı konuk olarak ağırladı. Teşekkürler TRT, teşekkürler Sayın İnci Ertuğrul.

TVHMD

TVHMD / Vecihi Hürkuş Anma CNN TÜRK

Vecihi Hürkuş’un vefatının 41. yılında Kokpit programında yayınlanan bölümü sunuyoruz. CNN TÜRK ve KOKPİT programı yöneticilerine ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

TVHMD

TVHMD / TRT-2 Haber VECİHİ HÜRKUŞ

Vecihi Hürkuş; ölümünün 40. yıl dönümünde törenlerle anıldı.

TRT-2 Haber 17 Temmuz 2009 – 08.11 Teşekkürler TRT-2

TVHMD

TVHMD / Vecihi Hürkuş / GÜNCE 15.07.2009

Kanal B Televizyonunda Gönül Hürkuş Şarman ve TVHMD Başkanı Bahadır Gürer‘in katıldığı programın görüntüleri. Kanal B Televizyonu ve GÜNCE program yöneticileri ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

TVHMD

TVHMD / CNNTÜRK 2008 GÖNÜL HÜRKUŞ

Sayın, CNN TÜRK, PROJE-CT PRODÜKSİYON, SONER YALÇIN, BARIŞ PEHLİVAN ve değerli çalışma arkadaşlarınıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kızı Gönül Hürkuş Şarman, Vecihi Hürkuş‘u anlatıyor.

TVHMD

Pin It on Pinterest

Share This

Bunu Paylaş

Bu sayfayı takipçilerinle paylaş!