Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği olarak; Vecihi Hürkuş’un, HÜRKUŞ HAVA YOLLARI (HHY) kuruluş günü 29 kasımda her yıl yaptığımız gibi Kadıköy Kızıltoprak VECİHİ HÜRKUŞ ANITI’nda onu saygıyla, sevgiyle özlemle andık. Anma öncesi anıta yapıştırılmış olan etiket, reklam ve ilanları temizledik.

Saygı duruşumuzun ardından anıta çiçekler koyduk ve Vecihi Hürkuş’u anılarıyla, yaptıklarıyla andık.

 Derneğimizin kuruluşunun 12. ve Hürkuş Havayollarının kuruluşunun 65. Yıl dönümünde üyelerimizle yaptığımız toplantı, onu anmak, konuşmalar ve ona ait belgeler üzerinde çalışmak için farklı bir olanak yarattı.

OLAĞAN GENEL KURULUMUZ

Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği olarak tüzüğümüze uygun olarak 22 Aralık 2019 Pazar günü Genel Kurul Toplantımızı yaptık. Toplantıda gündem gereği saygı duruşundan sonra, görev yapmış olan Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetçilere teşekkür edilerek çalışmaları onaylandı. Gündem maddeleri görüşülerek yeni dönem yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. Önümüzdeki 3 yıllık görev dönemi için; Yönetim Kurulu Başkanlığına Bahadır GÜRER, Başkan Yardımcılığına Vecdi YÜCALAN, Sekreterliğe Hasan Murat SIVACI, Saymanlığa Selçuk Tekin Özer ve üye olarak da Eyup TURŞUCU oybirliği ile seçildiler. Denetçi olarak; Özgür İNANÇ, Can ÖZKAN ve Gamze YAĞCI oy birliği ile seçildiler. Dernek amaç ve ilkelerine uyumlu ve Vecihi Hürkuş’u tüm değerleriyle tanıtacak çalışmalar yapılması, etkinliklerin genişletilmesi ve Müze idealimize emin adımlarla yaklaşılması dilekleriyle genel kurul toplantısına son verildi.

Pin It on Pinterest

Share This

Bunu Paylaş

Bu sayfayı takipçilerinle paylaş!